Refinancovanie úveru

Ak máte u existujúcej veriteľskej spoločnosti pocit, že vám neponúkla najideálnejšie podmienky úveru a tie sa pre vás stali väčšou záťažou, než ste mysleli, spoľahnite sa na refinancovanie úveru alebo existujúcej hypotéky. Refinancovanie úveru je pre mnohých dlžníkov nádejou na lepšie podmienky. Aj finančné produkty z niektorých nebankových spoločností je možné refinancovať. To isté platí aj o konsolidácii.

Chcete si zlacniť existujúci úver? Refinancovanie úveru ponúka zaujímavé možnosti na trhu

Máte pocit, že podmienky splácania u vášho existujúceho úveru, pre vás už nie sú výhodné? Potom je pravý čas poobzerať sa po jeho refinancovaní. Vďaka refinancovaní pôžičky môžete veľa získať. Refinancovanie úverov sa využíva u konca fixácie úveru s cieľom splatenia existujúcej pôžičky na získanie výhodnejšej úrokovej sadzby.

Refinancovanie úveru

Čo je refinancovanie úveru?

V podstate sa jedná o presun pôžičky od jednej banky alebo pôžičkovej spoločnosti do druhej. Nová spolocnosť prevezme zodpovednosť za splácanie existujúceho úveru a klientovi predloží nový úver s novými zmluvnými podmienkami a úrokovou sadzbou. K refinancovaniu dochádza vo chvíľach kedy má dlžník problémy so splácaním úveru, alebo v prípade, že dostane od iného veriteľa ponuku výhodnejšej úrokovej sadzby a ďalších zmluvných podmienok.

Prečo refinancovanie svojich existujúcich úverov?

  • Prevedením úveru do inej banky môžete mesačne ušetriť stovky či tisíce eur.
  • Úrokové sadzby spotrebiteľských úrovní sú konkurenčným prostredím hnané stále nižšie.
  • Máte šancu získať nižšiu úrokovú sadzbu aj prestať platiť niektoré zbytočné poplatky.
  • U väčšiny bánk si k schválenému refinancovaniu môžete požičať ďalšie peniaze navyše.
  • Pôžička získaná pred rokmi v čase nižšej konkurencie, ako je na trhu dnes, už nemusí byť záťažou Vášho rodinného rozpočtu.

Refinancovanie úveru je možné u všetkých druhov úverov, nemusí ísť nutne o hypotéku. Proces refinancovania je vo svojej podstate ukončenie existujúceho úveru a doplatenie zostatku pomocou úveru nového.

Vysvetlenie pojmov refinancovanie a konsolidáciie úverov

Refinancovanie hypotéky je splatenie existujúceho úveru novým úverom poskytnutým tomu istému subjektu, resp. splatenie predchádzajúceho kreditného záväzku od iných bánk, ktorého účelom bola investícia do nehnuteľnosti.

Konsolidácie úverov (hypoték) znamená vyrovnanie (zlúčenie) skôr poskytnutých pôžičiek (úveru) od rôznych veriteľov pod jeden úver. Klient má viac pôžičiek, každú s inou úrokovou sadzbou. Tieto pôžičky spojí do jednej za jednu úrokovú sadzbu. V prípade hypotekárneho úveru potom sa jedná o vyrovnanie (konsolidácia) skôr poskytnutých pôžičiek (úveru) použitých na investície do nehnuteľností.

Refinancovanie úverov je vlastne pôžička, ktorá slúži na splatenie inej staršej pôžičky. Ide o nahradenie jedného úveru iným úverom. Zatiaľ čo konsolidácia je zlúčenie viacerých úverov do jedného. Konsolidácia teda slúži na splatenie viac pôžičiek, ktoré ste dostali od inej úverovej spoločnosti, prípadne od viacerých.

Prefinancovanie úveru (preúverovanie úveru) 

Prefinancovaní úveru (alebo niekedy sa objavuje aj pod pojmom refinancovanie úveru) je možnosť, ako pri slušnej finančnej gramotnosti a prehľadu o trhu získať na ďalšie obdobie výhodnejšie podmienky. V drvivej väčšine sa týka hypoték, teda v jednoduchosti úverov spojených s bývaním, ktoré sú nehnuteľnosťou aj zaistené.

Refinancovaním je možné predĺžiť splatnosť 

Refinancovanie je tiež vhodnou príležitosťou k predĺženiu splatnosti hypotéky, čím je možné dosiahnuť ďalšie zníženie mesačnej splátky.

Refinancovanie úverov, dlhov a exekúcií

Refinancovanie úveru je založené na rovnakom princípe ako má konsolidácia úveru. Konsolidácia zlúči všetky dlhy (pôžičky, kreditné karty, nevýhodné úvery a pod.) Do jedného úveru s nízkou splátkou, u refinancovania je to jednoduchšie - drahšia pôžička je nahradená výhodnejšou a lacnejšou pôžičkou. Princíp vždy zostáva rovnaký - znížiť mesačné splátky a platiť menej!

Refinancovaním je možné znížiť splátky

Ak by ste chceli len znížiť splátky, je refinancovanie úveru dobrou voľbou. Síce sa predĺži doba splácania, ale za to budete mať voľné finančné prostriedky pre svoju potrebu. Refinacovať možno ako jednu, tak viac pôžičiek. Nové úvery mávajú väčšinou výhodnejšie podmienky a často je možné získať aj prostriedky navyše. Refinancovanie pôžičky je navyše jednoduché a možno ho vybaviť pomerne rýchlo.

Kedy je refinancovanie úveru vhodné

Máte veľa úverov, pôžičiek, kreditných kariet? Vaše výdavky prevyšujú vaše príjmy?  Je teda najvyšší čas, všetky pôžičky, úvery a kreditné karty zlúčiť do jedného úveru. Tým si znížite mesačné náklady (splátky). 

V prípade ak nezvládate splácať všetky vaše záväzky včas z dôvodu straty zamestnania, zníženia platu alebo dlhodobej choroby. Ste preúverovaný, alebo máte nevýhodné pôžičky, úvery, kreditné karty.

V takom to prípade naozaj na nič nečakajte, ak by malo dôjsť k exekúcii alebo dražbe, tak sa vám náklady zbytočne predražia.

Refinancovanie úverov za výhodných podmienok:

Platíte veľa pôžičiek a splátky vám začínajú prerastať cez hlavu? Refinancovaním do jedného úveru môžete významne ušetriť a mesačnú splátku si znížiť. 

Podávame pomocnú ruku jednotlivcom aj súkromným spoločnostiam

Pomáhame ľuďom, ktorí potrebujú pôžičku pri obstarávaní nehnuteľnosti, chystajú rekonštrukciu alebo majú záujem o refinancovanie úverov či konsolidovať svoje finančné záväzky. Pomáhame spoločnostiam, ktoré chcú investovať do svojho rozvoja alebo konsolidovať či refinancovať finančné záväzky.

Refinancovanie úveru zjednáte rýchlo online

Šetríme váš čas, preto si u nás môžete poslať žiadosť o refinancovanie vašich súčasných úverov aj online, vyplnením formulára. Po zaslaní online žiadosti vás budeme informovať o predbežnom schválení. 

Vyberte si hneď teraz

Výhodná a bezpečná pôžička, už od 3000€.
Bez sprostredkovateľa!

na mesačné splátky

ale vráťte až o 1 rok

pôžičku vrátite na konci